برنامه نویسی به خودی خود کاری پیچیده و خیلی سختی نیست و فرق بین برنامه نویسان، میزان مهارتی است که دارند. این همان موضوعیست برنامه نویسان را متمایز می کند. در این مقاله می خواهیم روش هایی را به شما معرفی کنیم که شما را به برنامه نویسی بهتر تبدیل می کند! باما همراه باشید.

با پروژه های واقعی تمرین کنید!

تجربه نشان داده داده است، پروژه هایی که توسط برنامه نویس برای تمرین ایجاد می شوند، بهتر است به دنیای واقعی نزدیک باشند؛ در این صورت یادگیری مفاهیم بسیار با کیفیت بیشتری انجام خواهد شد ولی پروژه هایی که صرفا برای تمرین هستند و عملا در دنیای واقعی کاربردی ندارند، خیلی زود فراموش می شوند و نیاز به تمرین مجدد دارند!

برای مثال وقتی میخواهید زبان سمت سروری مثل PHP را یاد بگیرید، بهتر است بعد از اینکه با مفاهیم و ساختار این زبان آشنا شدید، شروع به ساختن یک فروشگاه اینترنتی از صفر تا صد کنید! اینکار باعث می شود تا مفاهیم آن زبان و نحوه استفاده از ابزار ها را در دنیای واقعی یاد بگیرید.

مسئله تعریف کنید و سعی کنید آنها را حل کنید!

به جرئت می توان گفت این روش مهم ترین کار برای تقویت مهارت برنامه نویسی است. اگر می خواهید در کارتان خبره شوید، باید مسائل مختلفی را حل کنید و چالش های مختلفی را پشت سر بگذارید. سعی کنید مسائل مختلف برای خودتان تعریف کنید و آنها را حل کنید. بهتر است مسائلی که حل می کنید کاربردی باشند و در واقعیت قابل استفاده باشند.

گوگل را دست کم نگیرید!

هنگامی که اقدام به حل مسائل تعریف شده می کنید، قطعا با چالش هایی روبرو خواهید شد که شاید تا به حال آنها را نشنیده باشید! در این صورت بهترین راه حل استفاده از قدرت سرچ می باشد! سعی کنید قدرت جستجوی خود را در گوگل تقویت کنید تا قادر باشید تمام سوالات و مشکلات خود را از این طریق حل کنید. به جرئت می توان گفت جواب تمام سوالات شما در گوگل یافت می شود.

کد های اشخاص معروف را مطالعه کنید!

خواندن کد های اشخاص معروف خیلی خیلی تاثیر گذار و مفید است. سعی کنید اشخاص معروف در حوزه کاری خود را بشناسید و کد های آنها را مطالعه کنید. از نحوه کد نویسی آنها الهام بگیرید و شیوه کدنویسی خود را بهبود دهید. برای مثال در مورد زبان PHP یکی از بهترین چارچوب های تولید شده فریم ورک لاراول است که به دست آقای Taylor Otwell ساخته شده است؛ با خواندن کد های این فریم ورک می توان ایده های خوبی برداشت کرد و با نحوه کد نویسی اشخاصی که در این حوزه مشهور هستند آشنا شد.

چالش پذیر باشید!

همانطور که پیش تر گفته شد، برای این که برنامه نویس ماهری شوید، باید با چالش های روبرو دست و پنجه نرم کنید و آنها را پشت سر بگذارید. اگر می خواهید پیشرفت کنید باید سختی های راه را تحمل کنید و سراغ مسائلی بروید که به نظرتان خیلی دشوار هستند.

Tags:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *